Tiedotus 2014

Hyvä niinisalolainen
Niinisalon kyläyhdistyksen tarkoituksena on palvella kaikkia kyläläisiä – Sinä ja perheesi olette myös jäseniä!

Näkyvintä toimintaa viime aikoina on ollut Ryssän montun pulkkamäen ja laavun talkookunnostus, metalliromun keräysviikko, valokuitukaapelin rakentamisvaiheita selvittävän tilaisuuden järjestäminen koululla ja kylämme tienvarsien siivoustalkoot.

Tiedottamiseen on saatu parannusta: on perustettu kyläyhdistyksen internet-sivusto: http://niinisalonkyla.com. Siinä kerromme kylän
ajankohtaisista asioista ja tapahtumista sanoin ja kuvin.

Tule mukaan, maksa vapaaehtoinen jäsenmaksu, 5 € / talous, yhdistyksen tilille FI49 5106 1540 0026 23.
Kirjoita viestiosaan nimesi ja ”jäsenmaksu 2014”. Ilmoita samalla sähköpostiosoitteesi yhdistyksen sähköpostiosoitteeseen (alla). Näin saat jatkossa jäsenpostia. Jäsenyys ei velvoita mihinkään. Jäsenmaksuilla katetaan toiminnasta aiheutuvia kuluja.
Yhdistys tiedottaa lisäksi Kankaanpään Seudun yhdistystoimintapalstalla sekä kioskin ilmoitustaululla.

Tapahtumia ja toimintoja tälle vuodelle:
– laavuilta museonmäellä Ryssän montun laavulla järjestetään torstaina 7.8.2014 klo 18 alkaen; ohjelmassa on mm. laavun tervauksen uusiminen, kahvittelua, virvokkeita, makkaranpaistoa, saappaanheittoa, frisbeegolfia, tikanheittoa ja arvontaa, kaupunginmuseokin on auki klo 20 asti kyläläisillemme – näyttelyaiheista tietoa kaupungin nettisivustolla.
– onko niinisalolaisilla kiinnostusta musiikki-/kuorotoimintaan? Kaupunginmuseo voisi ehkä tarjota tilat harrastukseen, kiinnostuneet ottakaa yhteyttä yhdistykseen, jotta saadaan ryhmä koottua
– yhdistys on ottanut hoitaakseen kaupungin Valkiajärven uimarannan siivouksen kesäajaksi, vapaaehtoisia viikon vuorolaisia tarvitaan – yhteys puheenjohtajaan (Hannu Vienola, puh. 040 5968942 tai hannuvienola@hotmail.com ), vuoroluettelo on esillä kioskin ilmoitustaululla
– elokuussa alkaa sauvakävelytoiminta – kaupunki on lahjoittanut tarkoitukseen sauvoja..
– lisäksi syksyllä suunnitelmana on järjestää auraviittatalkoita omalla kylällä..
– muistutetaan, että kyläyhdistyksen aloitelaatikko on kioskin eteisessä, sinne vaan esityksiä….

Kiinnostuksesta oman kylän asioihin ja tuesta kiittäen
Niinisalon kyläyhdistyksen hallitus Ota yhteyttä – niinisalon.kylayhdistys@gmail.com

Advertisement

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s